Черно море и Спартак Варна завършиха 1:1 в зрелищен мач от 21-вия кръг на Елитната група до 17 години. Варненското дерби в тази възраст се игра на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост и ще се запомни със здрави единоборства, жълти и червени картони. Гостите от Спартак останаха с човек по-малко в 72-рата минута, след като за втори жълт картон бе изгонен Стефан Стоянов. Кристо Яначков от Черно море, също за втори жълт картон, напусна терена в 85-ата минута.

Иначе през по-голямата част на срещата момчетата на Николай Кънчев атакуваха съперника, който пък се бе прибрал в собствената си половина и разчиташе предимно на контраатаки. “Моряците” откриха резултата в 17-ата минута чрез Марин Петков, който успя да изпревари вратаря при една центрирана топка в наказателното поле и на празна врата реализира за 1:0. Малко след това Петков бе съборен в наказателното поле, но не успя да вкара отсъдената дузпа. До почивката “соколите” накъсваха играта с нарушения, за които на няколко пъти бяха декорирани в жълто.

През втората част събитията на терена не се промениха особено, като “моряците” можеха на няколко пъти да вкарат втори гол, но така и не успяха по най-добрия начин да завършат създадените ситуации пред вратата на гостите. В заключителните минути на мача Симеон Иванов успя да вкара за 1:1 и да донесе точката на тима, воден от Димитър Трендафилов.

Съставите:
Черно море: Кристиян Енчев, Стефан Димов, Валентин Касабов, Валентин Калъчев, Марин Петков, Константин Веселинов, Толга Мюрвет, Симеон Николов, Радослав Петров, Берк Бейхан, Серги Кешкерян (Ангел Дочев, Галин Панев, Дейвид Луканов, Никола Атанасов, Николай Трифонов, Мартин Илиев, Кристо Яначков).

Спартак: Самуил Дечков, Стефан Стоянов, Георги Георгиев, Александър Трендафилов, Валентин Вълчев, Кристиян Курбанов, Георги Дичев, Симеон Иванов, Александър Йорданов, Александър Яначев, Александър Александров (Мартин Христов, Симеон Маринов, Георги Атанасов, Дакарай Трувилион, Ивайло Атанасов, Атанас Ангелов).