Отборът на Спартак Варна стартира с разгромна победа участието си в държавното първенство по футбол за ветерани. На изкуствения терен на СК "Локомотив" спартаклии удариха Светкавица Търговище с 10:1. Хеттрик реализира Николай Станчев, по два гола добавиха Стефан Дончев и Никола Николов, с по един се отчетоха Траян Дянков и Диан Генчев.

Резултатът бе открит в 20-ата минута от дузпа за нарушение срещу Диян Генчев, а точен от бялата точка бе Николай Станчев. Пет минути по-късно Никола Николов покачи на 2:0, след като засече с крак центриране отляво. До края на полувремето Николай Станчев и централният бранител Траян Дянков с глава доведоха нещата до 4:0.

През втората част шампионът на България по плажен футбол с екипа на Одесос - Никола Николов покачи на 5:0, а Дидо Генчев и отново Николай Станчев вкараха за 7:0. Тимът на Светкавица върна едно попадение в 70-ата минута, а веднага след това футболист на гостите си отбеляза автогол с глава. Последните два гола в мача реализира Стефан Дончев.

Така спартаклии продължават битката за зонален първенец заедно с Черно море, Калиакра и Лудогорец. Утре в ЗС на БФС ще бъде теглен жребия за ½-финалите. Първият в зоната се класира за 1/2-финалите на държавното.

Съставът на Спартак Варна: Георги Арнаудов, Диян Дончев, Стефан Дончев, Траян Дянков, Николай Станчев, Диян Генчев, Марин Петров, Живко Бояджиев, Бойко Косев, Никола Николов, Иван Караджов (Костадин Иванов, Цветан Миланов, Антон Вълчанов, Георги Минков).