Берое постигна убедителна победа над Спартак Варна с 3:0 в мач от последния кръг на първенството. Домакините откриха резултата чрез Енцо Еспиноса, който се възползва от грешка в защитата на гостите. Исмаел Ферер удвои предимството, а Сантяго Годой оформи крайното 3:0 след нова грешка на Спартак. С тази победа Берое показа силна форма, докато Спартак ще трябва да подобри защитата си за бъдещите мачове.

Startphoto.bg
14 снимки

Мачът между Берое и Спартак Варна започна с мощен натиск от страна на домакините, които активно пресират противника в началните минути. Играчите на Берое показаха агресивност и желание за контрол над играта, но не успяват да стигнат до сериозна голова ситуация.

В 26 минута фатална грешка в отбраната на Спартак Варна позволи на Енцо Еспиноса да отнеме топката и да се озове сам срещу вратаря. Той успешно реализира удара си и даде преднина на Берое, откривайки резултата. 1:0

14 минути по-късно Исмаел Ферер бе намерен в отлична позиция след нова грешка в отбраната на Спартак Варна и с мощен шут прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, увеличавайки преднината на Берое на 2:0.

Страхотен удар от воле на Фелипе Чекартеги в 63 минута можеше да донесе третия гол за Берое, но вратарят на Спартак Варна успя да спре мощния изстрел, предотвратявайки ново попадение.

Нов фрапиращ пропуск в отбраната на Спартак в 78 минута позволи на Сантяго Годой да отнеме топката и с много точен шут да преодолее вратаря на гостите, увеличавайки преднината на Берое на 3:0.

FT! БЕРОЕ - СПАРТАК 3:0

1:0 Еспиноса 26'