Отборът на Хебър постигна втора победа от началото на сезона в efbet Лига. Тимът от Пазарджик се наложи с 1:0 при гостуването си на Спартак във Варна. Единствения гол в срещата падна в 49-ата минута и бе дело на Октай Хамдиев. При първия си успех в елита, Хебър отново надделя с 1:0 като гост на Ботев Пловдив.

Двата тима изиграха интересен двубой на стадион „Спартак”, като феновете успяха да видят над 25 изстрела към двете врати. Домакините могат да съжаляват, че не взеха поне точка от мача, след като Мартин Тошев пропусна дузпа за „соколите” през втората част. Така Спартак остава с една единствена точка след първите си пет мача от началото на сезона.

Михаела Аройо
19 снимки

Мачът във Варна започна с лек териториален превес за Спартак, чийто тим се опита да наложи домакински натиск. Още в 6-ата минута Божидар Васев стигна до удар към вратата на гостите от Пазарджик, но изстрелът му от малък ъгъл не попадна в целта. Няколко минути по-късно Мартин Тошев също пробва късмета си с удар от дистанция, който обаче не затрудни стража на Хебър Петър Дебърлиев.

Футболистите на Хебър отговориха подобаващо с две много чисти положения само в рамките на две минути. Първо Цветелин Тонев можеше да порази целта от няколко метра, но в последния момент топката му бе избита от крака в корнер. След изпълнението на ъгловия удар, Секейра имаше възможност да обстрелва вратата на Спартак, но силният му шут мина над вратата.

Последваха нови две възможности за Хебър. При първата Емануил Манев проби много добре, нагласи топката на десния си крак и отправи истински снаряд към вратата на Спартак, но вратарят на домакините внимаваше и изби с една ръка в ъглов удар. Малко след това Пламен Крумов също имаше възможност да стреля от удобна позиция, но топката не застраши стража на Спартак.

Първата част завърши с надмощие на Спартак Варна, което доведе до няколко добри ситуации пред ватата на гостите от Пазарджик. И в трите случая обаче, топката не намери целта зад Дебърлиев. Първо Божидар Васев пробва късмета си от дистанция по диагонала, а малко по-късно Мартин Тошев стреля с глава от няколко метра, но също неточно. Последният шанс за гол пропусна Георги Бабалиев, който отправи доста неточен удар от близо 22 метра.

Втората част започна с нова възможност за домакините, която бе създадена от Мартин Тошев. Атакуващият футболист на Спартак стреля отново с глава, но отново прати топката покрай вратата.

Резултатът в мача бе открит в 49-ата минута, а точен бе Октай Хамдиев. След грешка при изнасянето на топката от страна на домакините, Тодор Чаворски открадна топката и напредна по десния фланг откъдето центрира на главата на Хамдиев, а той от няколко метра не сгреши.

В 69-ата минута домакините имаха отлична възможност да изравнят резултата, след като стигнаха до дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Мауро Секейра, но „соколите” така и не се възползваха. С изпълнението на дузпата се нагърби Мартин Тошев, но изстрелът му спря в напречната греда зад Петър Дебърлиев.

В заключителните минути на мача домакините се опитаха да осъществят натиск, който обаче бе твърде хаотичен и не успяха да отбележат така жадувания гол, който можеше да осигури точката за варненци.

FT СПАРТАК ВН – ХЕБЪР 0:1

0:1 Хамдиев 49'