Пирин победи с 2:0 вече изпадналия Спартак Варна в двубой от последния кръг на efbet Лига. Двата гола за „орлетата“ паднаха още в първия четвърт час на мача – те бяха дело на Даниил Кондраков и Вячеслав Велев в петата и петнадесетата минута съответно.

С победата срещу „соколите“ благоевградският тим на практика завършва на 11-а позиция – първи в долната шестица на родното първенство с 34 точки.

Варненският клуб напуска елита с 25 пункта - на четири точки от зоната на плейаута и на пет от пълното спасение.

start-photo.bg
53 снимки

Още в десетата секунда на мача феновеет на Пирин прекъснаха двубоя с хореография, наподобяваща тези в Южна Америка. Мачът не се игра около 2-3 минути.

Пирин обаче успя да открие в петата минута! Наглед високо и безопасно центриране отдясно бе върнато в малкия пеналт от Мартин Смоленски. На точното място бе Кондраков, който с много технично изпълнение с пета намери вратата на "соколите".

Пирин нанесе втори удар в 15-ата минута! Вячеслав Велев засече с глава центриране на Венцислав Бенгюзов от ъглов удар и направи резултата 2:0.

Евандро пусна страхотен пас в коридор към Денис Баланюк, но украинецът направи поредния си фрапантен пропуск очи в очи с Максим Ковальов.

Последваха минути без положения, но с две принудителни смени - по една и в двата състава. Даниел Начев смени Лерой Микелс за варненци, а малко след това Венци Бенгюзов отстъпи мястото си на Иван Тасев.

Минути преди края на полувремето Пирин имаше шанс да вкара и трети гол на своя опонент. Иван Тасев излезе сам срещу Фигередо и потърси далечния ъгъл, но опитният страж се справи.

LAP.bg
8 снимки

С началото на втората част Спартак можеше да изравни. Бен Карамоко засече с глава центриране с външен фалц на Евандро, но Андрей Йорданов изби от голлинията.

В 60-ата минута Жоао Марио изпусна още една добра възможност за Спартак. Ковальов с втора добра намеса в двубоя.

Седем-осем минути преди изтичането на редовното време Даниил Кондраков излезе сам срещу Фигередо и опита да завърши, прехвърляйки португалския страж, но не бе точен.

FT / Пирин - Спартак Варна 2:0
1:0 Даниил Кондраков 5`
2:0 Вячеслав Велев 15`

Пирин:  12 Максим Ковальов, 38 Александър Дюлгеров, 11 Андрей Йорданов, 73 Венцислав Бенгюзов, 7 Владимир Медвед, 19 Вячеслав Велев, 23 Димитър Тонев, 14 Даниил Кондраков, 8 Дмитро Семенив, 18 Мартин Смоленски, 72 Раян Сенхаджи

Треньор: Христо Янев

Спартак Варна: 31 Кристиано Фигередо, 11 Виктор Митев, 66 Александър Цветков, 3 Бен Карамоко, 17 Александър Беолусов, 82 Иван Йорданов, 22 Роберто Хименес, 12 Евандро Коста, 7 Лерой Микелс, 27 Денис Баланюк, 10 Румен Руменов

Треньор: Димитър Димитров