Спартак Варна се класира за осминафиналите на турнира за Sesame Купа на България. Отборът от Варна отстрани втородивизионния Струмска слава след 2:0 в първия 1/16-финал от тазгодишното издание на надпреварата.

„Соколите“ спечелиха визитата си с попадения в средата на първото и малко след началото на второто полувреме.

През първата част Божидар Васев откри резултата в 25-ата минута, а след почивката Родни Антуи удвои предината на своя отбор в 53-ата минута.

Така те си осигуриха домакинство на победителя от сблъсъка Чавдар (Етрополе) – Пирин (Благоевград).

Съставите на двата отбора:

Струмска слава: 1. Петър Маринов, 77. Марио Дилчовски, 11. Денислав Мицаков, 91. Костадин Илиев, 4. Антонио Арсов, 71. Томас Добрев, 20. Кристиян Китов, 88. Вергил Янев, 8. Георги Янев, 2. Борислав Николов, 19. Мирослав Милчов

Спартак Варна: 67. Християн Христов, 19. Никола Борисов, 25. Пламен Димов, 6. Емануел Моура, 14. Ромееш Ивей, 77. Румен Руменов, 8. Ивайло Климентов, 11. Виктор Митев, 47. Родни Антуи, 30. Божидар Васев, 33. Здравко Димитров