Новият треньор на Черноморец 1919 Бургас Малин Орачев тръгна с победа при неофициалния си дебют, след като "акулите" се наложиха с 2:1 над Спартак Варна в първата си зимна контрола. Срещата противопостави лидерите в двете източни Трети лиги. Бургазлии водят на Югоизток, а "соколите" са на върха в Североизточната дивизия. Домакините бяха по-добри през целия мач и можеха да стигнат и до по-убедителен успех.

Мирослав Радев откри за домакините от Бургас в 25-ата минута след грешка в защитата на варненци. Те изпълниха корнер, но почнаха да връщат топката назад. При последния грешен пас назад Мирослав Радев излезе сам срещу вратаря, преодоля го и реализира на празна врата.

Малко след началото на втората част Спартак изравни с попадение на Янаки Смирнов от дузпа, която беше отсъдена за нарушение на Валентин Иванов. Но осем минути по-късно Жулиен Парушев направи 2:1. Антон Узунов влезе от ляво към центъра и стреля. Стражът на варненци изпусна топката при опита си да улови и при добавката Парушев довкара за 2:1.