Дублиращият тим на Лудогорец разгроми с 8:0 Спартак Варна в контрола, играна на стадион "Гнездо на орли" в Разград.

Като титуляр за домакините излезе Серкан Юсеин, който е спряган за трансфер в ЦСКА 1948. Именно той откри резултата в 18-ата минута, след като получи добър пас в наказателното поле. До почивката тимът на треньора Тодор Живондов вкара още един гол чрез Владислав Найденов, а след почивката наниза още шест попадения. Бранимир Костадинов реализира две от тях, а по едно - Георги Чукалов, Велислав Минков, Абу Бакир и Петър Караангелов.

Абу Бакир, който е на 21 години и е от Кот д'Ивоар, е на проби в отбора. До края на следващата седмица той ще има възможност да докаже, че притежава нужните качества да остане в Разград.

"След сто дни принудителна пауза заради противоепидемичните мерки показахме добри комбинации и реализирахме хубави голове. Като за първа контрола съм доволен от момчетата", коментира след последния съдийски сигнал Тодор Живондов.

Съставът на Лудогорец II: Владимир Русанов, Илкер Будинов, Димитър Илиев, Тихомир Димитров, Петър Генчев, Серкан Юсеин, Иван Йорданов, Цветослав Петров, Димитър Митков, Хюсеин Хюсеинов, Владислав Найденов (Дамян Христов, Мартин Русков, Александър Ганчев, Георги Вълчев, Станислав Вълчев, Петър Караангелов, Велислав Минков, Абу Бакир, Георги Чукалов, Бранимир  Костадинов).