Страхотен старт на сезона във Втора лига направи тима на Нефтохимик. В първия кръг "шейховете" победиха Спартак Варна с 5:0 и извоюваха първите си три точки в първенството.

Още в първите минути двубоят се разви в полза на бургаския тим, който не се забави да създаде опасни ситуации пред вратата на гостите. В 17-ата минута Иван Цачев изведе Нефтохимик напред в резултата. Той се разписа за 1:0 след постепенно организирана атака. В 22-ата минута Николай Костов удвои аванса на бургаския отбор с перфектно изпълнен пряк свободен удар.

Настъплението на "шейховете" продължи и след почивката. Само няколко минути след подновяването на играта Живко Петков се разписа за 3:0. Той беше най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле. В 52-ата минута, Диян Молдованов реализира четвъртия гол за "шейховете", а минута преди края на редовното време Радослав Апостолов оформи крайното 5:0, след асистенция на Деян Христов.

Във вторият кръг "шейховете" гостуват на Монтана. Срещата е на 26 юли (петък) от 21:30 часа.

Състав на Нефтохимик: Павел Здравков, Живко Петков (70-Деян Христов), Иван Цачев, Диян Молдованов, Димитър Костадинов (54-Михаил Георгиев), Джунейт Али, Атанас Ташолов, Мирослав Радев, Николай Костов, Радослав Апостолов, Цветомир Цонков (46 Цветан Филипов). Резервен състав: Росен Андонов, Галин Димов, Боримир Карамфилов, Цветан Чахов